Warning: Creating default object from empty value in /home/lh1703300/www_root/tabory/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Za zvuku afrických rytmov

A je to tu, milí priatelia! Ani sme sa nenazdali a naše tohtoročné tábory sú minulosťou. Oslávili sme to náležite – precestovali sme Afriku. Pozreli sme sa na sever, do krajín síce nehostinných, ale turisticky veľmi zaujímavých. Chvíľku sme strávili v strede krajiny, za zvuku podmanivých afrických rytmov, ale aj nebezpečných zbraní. A nevynechali sme ani juh, ktorý pôsobí takmer ako keby do Afriky ani nepatril.

Nazreli sme máličko aj do histórie krajín a potešili sa nádherou afrických kráľovien a kráľov, pripomenuli sme si ťažký, ale úspešný boj proti zotročovaniu.

Spomenuli sme aj na to, že africké deti si hračky vyrábajú sami a aby to bola väčšia zábava, o svoje know-how sa radi delia aj so svojimi kamarátmi. Veď koniec koncov, nás tomuto umeniu celý týždeň učil Jakubko. Naučil nás všetkých ako si z papiera vyrobiť ľaliu a chlapcom ukázal ako na papierový šuriken. Nedelili sa teda celý čas o jeden, ale každý si vyrobil vlastný . A keby len jeden! No nie je to ideálne riešenie? Všetci spolu sme si ešte vyrobili hand-made autíčka a povymýšľali sme nejedno vylepšenie – dizajnové alebo funkčné.

Zopakovali sme si všetko, čo sme sa za celý týždeň naučili a naše spomienky sme nalepili na farebnú mapu sveta.

Ani sme si nevšimli ako a týždeň je za nami. Horúci, slnečný, dobrodružný týždeň plný zážitkov. Ďakujeme drobci, ďakujeme rodičia. Dúfame, že ste boli spokojní a že ste mali radosť. My sme mali.

Vykročte do nového školského roka tou správnou nohou. Nech sa Vám darí! Tešíme sa na každé ďalšie stretnutie :)