Warning: Creating default object from empty value in /home/lh1703300/www_root/tabory/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Už letíme svetom… dnes sme boli v Austrálii

Prvý pondelok prvého tábora máme za sebou. Prežili sme krásny deň, veľa sme sa smiali, trochu hádali a hlavne sme sa celkom slušne uvarili. Pomaly 35°C nám dalo trošku zabrať, ale našťastie nás spoľahlivo ochránila škola a krásny nový limbašský altánok.

Ale pekne poporiadku. Dovoľte mi, aby som Vám predstavila našich malých cestovateľov:

 

A čo sme sa naučili o Austrálii? Porozprávali sme si budove opery, ktorú nikde inde na svete nenájdete, ukázali sme si obrovskú skalu, ktorá okrem toho, že mení farby, neustále rastie a nadýchali sme sa atmosféry austrálskych národných parkov.

Potom sme si ešte zatancovali s kmeňom Aborigéncov a zistili sme, že teplotu merali počtom psov, ktorí s nimi museli spať v posteli. Zaspievali sme si neoficiálnu austrálsku hymnu Waltzing Matilda a porozprávali sme si príbeh o strihačovi ovcí. Vychystali sme sa na lov a v rámci príprav sme si vyrobili adekvátnu zbraň – bumerang.

Pochutnali sme si na hrozne a syre a jacket potatoes s omáčkami (pretože v Austrálii sa darí hroznovým lánom a Austrálci vraj omáčky jedia skoro ku všetkému). Začali sme s výrobou našich vlastných svetov a celí sme sa zababrali farbami. A medzičase sme ešte stihli pár hier.

Bolo nám naozaj fajn. Tešíme sa na ráno :)