Warning: Creating default object from empty value in /home/lh1703300/www_root/tabory/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Horúci deň v Afrike

Máme za sebou horúci deň v Afrike, ktorý sme si užili naplno. Výborná hudba, jedlo a jeho vône a chute, dobrodružné zážitky a veľa veľa smiechu.
Prišiel nás navštíviť cestovateľ a antropológ Joseph Shepperd, ktorý žil a skúmal africký kmeň Ntumu v Cameroune. Vysvetlil nám jeden veľký rozdiel medzi africkými a slovenskými deťmi: africké deti si totiž hračky nepožičiavajú. Ako je to možné?

Keď africké dieťa túži po hračke svojho kamaráta, kamarát jednoducho svoju hračku rozoberie, zoženie materiál na jej výrobu a spoločne si postavia dve rovnaké hračky, s ktorými sa môžu neskôr hrať. To znamená, že si nedelia hračku, ale len návod na použitie. Túto radu naše deti pochopili veľmi dobre, keď sme si vyrábali vlastné autíčka a navzájom sme si pomáhali. Autíčko, motorka, či čelenka, všetci sme sa výborne zábavali s farebnými drôtikmi a pritom zistili, že africké deti sú naozaj veľmi zručné.

Joseph nás zahrnul nielen rôznymi zábavnými príhodami z afrického kmeňa, ale priniesol nám ochutnať i špeciálne jedlo, ktoré si v jeho kmeni “Smradlavá opica” pripravujú z vtáka “duko-duko”. Nemajte obavy, všetky ingrediencie Joseph zohnal priamo z kmeňového supermarketu Tesco, a tak sme si pochutnali na kurčati so zemiakmi s arašidovou omáčkou. Mňam! Teda, i keď našli sa i menej odvážni, ktorým najviac chutilo kokosové mliečko (“také keksíkové ako povedal Davidko!”) a mango, ktoré nám Joseph naservíroval po africky, do tvaru ježka.

Zažili sme toho veľa, no proste život Hakuna Matata!

A čo nás čaká v stredu? Amerika … a stratený poklad!