Warning: Creating default object from empty value in /home/lh1703300/www_root/tabory/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Fauna tras sa!

Seriózny vedecký výskum potvrdil, že rastliny pijú vodu a pádnym dôkazom sme dnes toto urputné bádanie uzatvorili.

Dnešný deň preletel extréme rýchlo. Na paškál sme si zobrali faunu. Náš hon na dážďovky bol naplánovaný, materiálne zabezpečený s dostatočným množstvom bádacích síl a odhodlania. Napriek všetkému musíme konštatovať, že suchému letnému počasiu sme cez rozum neprešli a tak priznávame porážku. Oslavujme teda hrdinu dňa Onda, ktorý svoju individuálnu výpravu do pezinského obchodu pre rybárov absolvoval s úspechom a v malej bielej krabičke nám doniesol 12 vypasených – vraj kanadských – dážďoviek. Pokus sa teda mohol začať.

Rozdelili sme ich do trojíc a každej vzniknutej skupinke vybudovali pruhovaný, hlineno-pieskový domček. Zajtra-pozajtra by sme v ňom mali nájsť dôkazy o tom, že dážďovky sú skutočne užitočné zvieratká a ich schopnosť kypriť pôdu skutočne nie je výmysel. Prekaziť by nám to mohla už iba jedna drobnosť – dážďovky sú permanentne na úteku. Necháme sa prekvapiť, ktorá pani kuchárka ich zajtra vytiane z nejakého hrnca…

Pomocou sádrových odliatkov sme vystopovali jedného bieleho bišóna a jedného zajaca, ktorí nám síce robili spoločnosť už od rána, ale ako iste viete – účel svätí prostriedky.

O skutočne skvelý zážitok sa nám postaral aj jeden veľký rak, ktorého sme našli na výprave v potoku. Hovorí sa, že raky žijú iba v skutočne čistej vode. Kto by to do toho Limbachu povedal?