Warning: Creating default object from empty value in /home/lh1703300/www_root/tabory/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Európske alternatívy

Náš európsky deň začal tak trochu americky. Hneď ráno sme sa vybrali pozrieť “mustangy” do jazdeckého areálu Rozálka, kde sme si spravili
piknik. Ochutnali sme arašidovo-džemové sendviče a prekonali tak predsudky ako Selma z včerajšieho príbehu Sandwich Swap, ktorá ľutovala svoju spolužiačku, akú úbohú desiatu jej maminka pripravuje, až kým jej sendvič neochutnala. Aj my sme mali zopár váhateľov, ktorí pozerali na zvláštnu arašidovú pastu zmiešanú s jahodovým džemov. Ale keď to ochutnal kamarát, tak prečo nie ja? A? Nakoniec, chutilo:-) A o tom nám išlo, častokrát prehliadneme dobré veci alebo ľudí, len preto, že ich hneď na začiatku odsúdime.

Počas dňa sme zistili, že máme medzi sebou už skúsených európskych cestovateľov. Veľa z nich sa mohlo pochváliť, že navštívili Českú republiku, Rakúsko, Maďarsko a samozrejme niekoľko krát Chorvátsko. V prekonávaní osobných výziev sme pokračovali aj pri ochutnávaní anglického čaju ako inak s mliekom a s maslovými keksíkami. Ochutnali všetci, ale úsmev sa skrivil viacerým:-) Preto sme si vylepšili náladu čítaním “suchých” vtipov, ktorými tak angličania vynikajú.

A čo nás čaká dnes? Ako správny európsky cestovatelia ideme prebádať Afriku … a možno prídeme aj na to, ako tomuto “smutnému” kontinentu pomôcť. Náš tím je veľmi šikovný, a kto vie, možno medzi nami je ďalší Nelson Mandela alebo Martin Luther King.