Warning: Creating default object from empty value in /home/lh1703300/www_root/tabory/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Ako sa hrajú deti v Spojených Arabských Emirátoch

Dnes sme prežili výnimočný deň. Okrem toho, že sme zistili, že krepový papier sa na výrobu lampových glóbusov hodí naozaj omnoho viac ako obyčajný :) , nás navštívila naša priateľka Atousa Azimi s dcérou Maryam a synom Samom. Ich rozprávanie nepostádalo obrazy, ani zvuky, ani vône a veru ani chute. Pripravili nám skvelú arabskú sladkôstku a datle, doniesli ružovú vodu aj aromatické náplne do vonných lámp.

Dozvedeli sme sa, ako treba v Emirátoch vítať hostí, aké hry zbožňujú deti v arabských školách a aj to, že dievčatá sa na verejnosti nikdy nestretávajú na tých istých miestach ako chlapci. Poodhalili sme aj tajomstvo tetovania hennou – že je to viac zdravé ako krásne, hoci z ornamentov, ktoré si arabské ženy maľujú na telo až prechádza zrak.

Zistili sme, že aj keď je medzi našimi krajinami tak veľké množstvo odlišností, je aj veľa vecí, ktoré máme spoločné. Nazreli sme do histórie arabských krajín a dozvedeli sa veľa zaujímavého o tom, ako tam ľudia žili kedysi, ale aj o tom, že o bohatstve arabských krajín v súčasnosti sa nám hádam ani nesníva. A nakoniec si každý z nás odniesol domov svoje meno napísané v arabskej abecede a samozrejme, vyskúšali sme si nádhernú zlatom zdobenú abayu.

Po Ázii sme cestovali aj s Vierkou, prežili sme znovu niekoľko jej zážitkov z uplynulých rokov, zviezli sme sa ľoďkou na thajskom trhu, rikšou aj tuk-tukom a predstavili si Áziu vo všetkých jej extrémoch.

 

Azimiovci, ďakujeme ešte raz za krásny deň plný zaujímavých informácií. Bolo to skvelé!